Yurtdışında Dil Eğitimi ve Konaklama

Yurtdışında Dil Eğitimi Konaklama

Huzurlu ve başarılı bir yurt dışı eğitim süreci için konaklama tercihi oldukça önemlidir.  Başvuru aşamasında ne tür bir konaklama seçeneğinde  mutlu olabileceğinizi düşünmeli özel isteklerinizi eğitim danışmanı ile paylaşmalı ve tercihleriniz doğrultusunda size uygun  bir  dil eğitimi kuruluşunu ve konaklama seçeneğini tercih etmelisiniz.

Konaklama Seçenekleri

Yurt dışındaki  dil okulları eğitim için kendilerini tercih eden başvuru sahiplerine çeşitli konaklama imkanları sunmaktadır. Sunulan konaklama imkanlarının en başında, Aile Yanı Konaklama (Homestay) ve Yurt Konaklama (Student Residence) gelmektedir.

Bu alternatifler dışında; paylaşımlı olarak apartman dairelerinde konaklama ve Otel veya Pansiyonda Konaklama sunulabilmektedir. Konaklama alternatiflerinin farklılıklarını dikkate alarak yurtdışında dil okulu programını seçerken, ilgili dil okulunun sağladığı konaklama imkanlarıyla birlikte değerlendirme yapmalısınız. Her bir konaklama seçeneğinin kendisine göre artı ve eksileri mevcuttur.

  • (Homestay) Aile Yani Konaklama: Yurt dışında dil eğitimi almak isteyen başvuru sahiplerinin en çok tercih ettiği konaklama seçeneklerinden bir tanesidir. Eğitim alırken bir aile yanında konaklamak gidilen ülkenin kültürünü daha yakından tanımak o kültürden insanlarla aynı ortamı paylaşmak ve daha doğru yabancı dil  pratiği yapabilmek için uygun bir alternatiftir. İlgili aileler dil okulları tarafından belirli kriterlere göre özenle seçilmiştir ve güvenilir bir konaklama alternatifidir. Öğrenciler aile yanlarında isteğe göre tek kişilik odalarda ya da paylaşımlı odalarda kalabilirler, ve yine isteğe göre  tam pansiyon ya da yarım pansiyon seçeneklerini tercih edebilirler.
  • (Student Residence) Yurt  Konaklama: Aile yanı konaklama seçeneğini tercih etmeyen başvuru sahipleri için ve çok tercih edilen diğer  alternatif  dil okullarının kendi yurtları veya o şehirde bulunan özel yurtlarda sağlanan konaklama seçeneğidir. Odalar  genellikle  tek kişilik olup,  bazı yurtlar özel bazıları ise paylaşımlı banyo imkanı sunmaktadır. Her yurtta öğrencinin ortak kullanımına sunulan mutfak bulunup öğrenciler kendi yemeklerini pişirebilmektedirler. Kişinin bütçesine ve özel isteklerine göre sunulan oda ve yurt imkanlarında değişiklik göstermektedir.  Yurt konaklama oldukça eğlenceli ve rahat olmakla birlikte fiyatların aile yanı konaklamaya göre biraz daha pahalıdır.
  • (Shared Flats ) Apartman Daireleri:Bu konaklama seçeneğinde öğrenciler bulundukları ülke şartlarına göre hazırlanmış  dairelerde diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile ev arkadaşlığı yaparak konaklamaktadırlar, dairelerde tam donanımlı mutfak ve banyolar mevcuttur. Odalar tek kişilik veya paylaşımlı olabilir.
  • (Hotel) Öğrenci Otelleri :Bazı dil okulları alternatif olarak okula yakın bölgelerde bulunan otel veya pansiyonlarda konaklama imkanını da sunabilmektedirler. Odalar genellikle  tek kişiliktir, otel seçimi öğrenciye bırakılır. Tam pansiyon ya da yarım pansiyon seçenekleri mevcuttur.
Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP