Yeni Zelanda'da Dil Eğitimi

Yeni Zelanda, Avustralya’nın güneydoğusunda yer alan bir ada ülkesidir. Başkenti Wellington’dur. Dil okulları ise daha çok  en büyük ve kozmopolit şehri olan Auckland’da  bulunmaktadır.

Yeni Zelanda Güney Yarımküre’dedir ve mevsimler kuzey yarım küredekilerin tam tersidir. Yazın en sıcak ayları Ocak ve Şubat; en soğuk aylar ise Haziran ve Temmuz’dur.

Resmi dili İngilizce olan Yeni Zelanda, ekonomik dil okulu fiyatları ve İngilizce konuşulan diğer ülkelere oranla daha düşük konaklama maliyetleri, yüksek standartlardaki yaşam kalitesi ile tercih edilir. Ayrıca Yeni Zelanda halkının misafirperver, sıcakkanlı  olmaları  farklı kültürlerden insanlarla tanışmayı sevmeleri  ve ülkenin güvenli olması da Yeni Zelanda’yı cazip hale getirmiştir.

Yeni Zelanda’da  hem eğitim hem de sosyal olanaklar açısından birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır.  14 hafta ve üzeri dil eğitimine kayıt olan öğrencilerin eğitim süresince part-time yani haftada 20 saat çalışma iznine sahip olurlar. Öğrenci vizesi için 6 ay ve üzeri kayıt olma şartı aranmaktadır. Bu vize türü ile öğrenciler vizelerini uzatma imkanına sahip olurlar. 3 aydan daha kısa dil eğitimi alacak öğrenciler ise ziyaretçi vizesi alırlar. Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği, vize başvurularını kabul eden yetkili mercidir.

Bütün özel İngilizce dil okulları, eğitim kurumlarının tanınmasından ve yetkilendirilmesinden sorumlu olan Yeni Zelanda Qualifications Authority (NZQA)’ye kayıtlıdır.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP