Malta'da Dil Eğitimi

Malta,  Dünya’da çift dil konuşulan ülkeler arasında yer alır. Kullanılan iki resmi dili İngilizce ve Maltaca’dır.  Uzun yıllar İngiliz sömürgesinde kalmasından dolayı  İngilizce,  Malta’daki herkes tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Gün içerisinde Maltaca çok sık duyulan bir dil değildir. Stratejik  konumu ve ılıman iklimiyle de Malta’daki dil okulları tüm dünyada giderek popülerleşmektedir.

Malta dil okulları fiyatlarının diğer ülkelere oranla daha ekonomik olması, tercih edilmesinin nedenlerinden biridir. Bunun yanı sıra Türkiye’ye yakın olması, vize kolaylığı sunması, yeşi pasaportu olan kişilere 90 güne kadar vizesiz kalma imkanı sunması ve kaliteli eğitim merkezlerinin olması da, gün geçtikçe popülaritesi artan bir ülke olmasını sağlamıştır. Malta’da en önemli gelir kaynakları Turizm ve Dil Eğitimi’dir. Bu nedenle dil okulları Malta Hükümeti tarafından denetlenmektedir.  Dil okulları, Malta Milli Eğitim Bakanlığınca onaylıdır. Büyük bir kısmı da FELTOM ( Federation of English Language Teaching Organisations Malta) üyesidir.

Malta adasının iklimi, denizi ve Malta halkının ingilizce konuşması, farklı bir çok ülkeden insanın tatil için Malta’yı seçmesinde önemli rol oynar. Dil eğitimi için Malta’yı tercih eden öğrenciler, sosyal yaşamda da farklı ülkeden insanlarla tanışma ve sosyal etkinliklerde bulunma fırsatına sahip olurlar. Malta, dersler dışında pratik yapabilmek için ideal ülkelerden biridir.

 Malta’da 50’den fazla dil okulu vardır ve her bütçeye uygun okul sunmak mümkündür. Dil okullarının büyük çoğunluğu en büyük şehri olan St. Julians’da yer alır. Sliema ve Gzira bölgelerinde de dil okulu seçenekleri bulunmaktadır.

 Malta’da konaklama olarak diğer bir çok ülkeye oranla aile yanı daha az tercih edilmektedir. Öğrenciler seçimlerini genelde öğrenci evlerinden yana kullanır. Farklı ülkelerden gelen yabancı öğrencilerle birlikte hem ingilizceyi geliştirip, hem de farklı kültürde olan öğrencilerle bir arada yaşama şansına sahip olursunuz.

Malta’da resmi temsilcisi olduğumuz  okulları ve fiyatlarını öğrenmek,  tüm sormak istedikleriniz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP