Kurs Türleri ve İçeriği

Genel İngilizce Programı (General English)

Genel İngilizce programları haftalık ders saati 15 ile  20  olan programlardır. Yeni bir dil öğrenmek için gerekli olan temel bilgiler;  okumak (Reading), konuşmak (Speaking), yazmak (Writing), ve dinlemektir (Listening). Genel İngilizce programı süresince  temel bilgilerin eğitimini alırken bunun yanı sıra gramer, kelime bilgisi ve doğru telaffuz konusunda da kapsamlı bir eğitim vermeyi amaçlayan  bir programdır.

Ders süresi okuldan okula farklılık göstermekle beraber genellikle 45-50 dakika sürmektedir. Kurslar resmi bir tatil olmaması durumunda her pazartesi günü başlar. Eğitim süresi kişinin isteği doğrultusunda en az 2 hafta olmak üzere  48 haftaya kadar değişebilmektedir.

Yoğun İngilizce Programı (Intensive English)

Yoğun İngilizce programları haftalık  ders saati 25, 28 veya 30  olan programlardır. Genel İngilizce programından farklı olarak sabah başlayıp  öğlenden sonrada devam eden yoğun bir İngilizce programı olmasıdır. Okumak (Reading), konuşmak (Speaking), yazmak (Writing), ve dinlemek (Listening) derslerinin yanı sıra vocabulary (kelime) , conversation (dialog) gibi seçmeli dersleriyle daha çok pratik yapma imkanı sunar.

İngilizce seviyesi henüz başlangıç (Beginner ve Elemantry) olan ve zamanını yoğun bir program ile dil öğrenme ile geçirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Akademik İngilizce Programı (Academic English)

Akademik İngilizce dil kursları süre olarak  24 hafta ve üzeri yoğun bir eğitim sürecini içerir. İçeriği genel anlamda Genel İngilizce programları ile aynıdır. Kayıt olunan okulun kurallarına göre diğer programlardan farklı olarak belli bir başlangıç tarihi vardır yani her hafta pazartesi başlama kuralı yoktur.

Süre olarak 24 hafta ile 44 hafta arasında isteğe göre tercih edilebilir. Dil programı sonrasında yurt dışında üniversite eğitimi almak ya da master yapmak isteyen  adaylar için en doğru program akademik programdır.

Genel İngilizce programlarından farklı olarak yılın belirli dönemlerinde açıldığı için, daha yoğun bir eğitimi daha ekonomik bir miktara  alabilirsiniz.

 İş İngilizcesi Programı (Business English)

İş İngilizcesi programlarına katılabilmeniz için en az orta seviye (Intermediate) İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer seviyeniz bu şartı sağlamıyor ise önce Genel İngilizce programında dil eğitimi alıp ardından İş İngilizcesi programına geçiş yapabilirsiniz.

Yabancı bir dilin yoğun olarak kullanıldığı ve zorunlu olduğu  iş ortamlarında, kişi ve kurumlar ile  iletişim kurabilmek  ve iş yerinde belli bir dereceye ulaşıp terfi alabilmek için ideal bir programdır. Eğitim sonrasında, sunum yapma, yabancı dil gerektiren toplantılarda şirketinizi temsil etme, kurum anlaşmaları yapma,  satın alma pazarlıkları yapma, ayrıca  işiniz ile ilgili kelime bilgisini ve terimleri kullanma becerisine sahip olacaksınız.

IELTS Hazırlık Programı (International English Language Testing System)

Öncelikle İngiltere, Yeni Zelanda, Avustralya ve Güney Afrika’da üniversite eğitimi almak ya da master yapmak isteyen adaylar için tercih edilir. Son zamanlarda Amerika, Kanada, Malta gibi birçok ülkede üniversiteler tarafından kabul edilmektedir. Dünyada kabul görmüş  İngilizce Dil Yeterlilik seviyenizi belirleyici sınavlardan bir tanesidir ve bir çok özel ve devlet kurumu dil yeterliliği tespiti için IELTS puanı istemektedir.

Akademik IELTS ve Genel IELTS olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hangi programın seçileceği kursa katılımın amacı ile bağlantılı olmalıdır. Sınav sonuç değerlendirmesi  1 ve 9 aralığındadır. Bir çok kurum başarı derecesi olarak  6; 6,5; ve 7 skorlarını talep etmektedirler. Yurt dışında kurumsal bir çok dil okulunda IELTS eğitimi almak mümkündür. IELTS kurusu alabileceğiniz başlıca ülkeler ; İngiltere, Malta, İrlanda’dır.. Okumak (Reading), konuşmak (Speaking), yazmak (Writing), ve dinlemek (Listening) olarak dört bölümden oluşmaktadır.

TOEFL Hazırlık Programı (Test Of English As a Foreign Language)

Başta Amerika ve Kanada  olmak üzere yaklaşık 130 ülke tarafından kabul edilen İngilizce Dil Yeterlilik seviyenizi belirleyici sınavlardan bir tanesidir.  Lisans, yüksek lisans gibi akademik yaşamını devam ettirmek isteyen öğrencilerin yanı sıra, Üniversite hazırlık programlarını geçmek için ya da iş hayatında İngilizce yeterliliğinizi belirlemek için uygulanan TOEFL Okumak (Reading), konuşmak (Speaking), yazmak (Writing), ve dinlemek (Listening) olarak dört bölümden oluşmaktadır. TOEFL bilgisayar üzerinden gerçekleştirilen bir sınavdır.

TOEFL sınavı 0 ile 120 skoru arasında değerlendirilmektedir. Başarılı olmak için ağırlıklı olarak 80-90 skorunu talep edilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP