Kanada'da Dil Eğitimi

Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinden olan Kanada, eğitim standartları ve ekonomik yaşam giderleri ile öğrencilerin dil eğitimi için seçtiği ülkelerdendir. Ayrıca Dünya’nın en yaşanılır ülkeler ve şehirler sıralamasında en üst sıralarda yer alır.

Kanada’nın İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dili vardır. Bu nedenle, hem ingilizce hem de fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir ülkedir. Dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler; Toronto, Vancouver, Victoria, Montreal, Calgary  ve Halifax’dır. Quebec eyaletinde ise hem ingilizce hem de fransızca konuşulur. Dolayısı ile bu eyalette her iki dili de kullanma imkanı olur.

Hem ingilizce hem fransızca dil imkanı sunmasının yanı sıra, Amerikan sınav sistemi olan TOEFL ve ingiliz sınav sistemi olan IELTS sınav hazırlık kurslarını bir arada barındırır. Sınav programları ve dil okullarının hemen hemen hepsinde bulunan programlar haricinde, Kanada’da CO-OP programları da bulunmaktadır. CO-OP, öğrencinin lisans eğitimi esnasında bir iş yerinde çalışmasına dayalı bir sistemdir. Amacı; eğitim ile çalışma hayatını bir araya getirmektir. CO – OP ile çalışma hayatında tecrübe kazanan öğrenciler bu sayede mezun olduktan sonra çalışmayı düşündükleri alanda çevre edinirler ve daha kolay iş bulma imkanına sahip olurlar.

Kanada’da okumak isteyen öğrenciler, Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık Bakanlığı (CIC) tarafından kabul edilen bir okula kayıt olur. Kanada Göçmenlik Başkanlığı kabul edilen eğitim kurumlarını DLI ( designated learning institutions) olarak adlandırdığı listede toparlamış ve her okula bir numara vermiştir. Kanada’da ilk ve ortaöğretim okulları otomatik olarak bu listede sayılır.

Kanada vize başvuruları, Kanada vizeleri resmi başvuru merkezi olan VFS GLOBAL ofislerinden yapılır.

Başvuru ofisleri sadece İstanbul ve Ankara’da bulunmaktadır. Maksimum 6 aya kadar olan vizeler ziyaretçi vizesi kategorisine girer. Bu vize maksimum 6 aylık verilir ve uzatma yapılamaz. 6 aydan uzun süreli gidecek eğitimler de öğrenci vizesi kategorisine girmektedir.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP