İtalya'da Dil Eğitimi

İtalya, Avrupa Birliği’nin en önemli üyelerinden biridir. Sanatın da merkezi olan İtalya, her yıl binlerce öğrenciyi ağırlar.

İtalya – Türkiye arasındaki moda, tasarım gibi ticari ilişkilerden dolayı İtalyanca bilen kişilere gereksinim her geçen gün artmaktadır.  İtalya’da dil eğitimi için en çok tercih edilen şehir İtalya’nın başkenti ve en kalabalık şehri olan Roma’dır.  Her seviyeden öğrenci için İtalyanca dil okulu seçenekleri mevcuttur. İtalya bir sanat merkezi olduğu için, İtalya dil kurslarının yanı sıra, İtalyanca + Moda, İtalyanca + Mimarlık gibi ilgi alanlarına hitap eden birleştirilmiş programlar da sunulmaktadır.

İtalyanca, Romans dillerinden bir tanesidir. Fransızca, İspanyolca ve Portekizce Romans dillerindendir ve İtalyanca’yı öğrenenler diğer Romans dillerini de rahatlıkla öğrenebilir.

İtalya’da da konaklama için diğer ülkelerde de olduğu gibi daha çok aile yanı konaklama tercih edilmektedir. İtalyan bir aile ile kalan öğrenciler İtalyan yaşamı, kültürünü yaşayarak deneyimlemiş olur. Öğrencinin ayırabileceği bütçe ve beklentileri doğrultusunda  öğrenci evleri ve yurt seçenekleri de dil okulları bünyesinde bulmak mümkündür.

Avrupa Birliği üyesi olan İtalya’da kısa süreli yani 90 günden az olan seyahatlar için “C” tipi vize verilmektedir. 90 günden uzun seyahatler için verilen vize ise “D” tipidir. Vize başvuruları IDATA ofislerine yapılır. IDATA tarafından teslim alınan vize belgeleri, İtalya Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınır. Yeşil pasaport sahibi öğrenciler 90 günü geçmeyen programları için vize almadan İtalya’ya giriş yapabilirler ancak daha uzun süre kalacak olanların vize alması gereklidir.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP