İngiltere'de Dil Eğitimi

Her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan İngiltere, dil eğitimi almayı düşünenlerin tercih ettiği başlıca ülkelerdendir. Türkiye’ye olan yakınlığının yanı sıra eğitim konusunda dünya çapında tanınması da ülkeyi avantajlı hale getirmektedir. İngiltere’deki okullar British Council ve English UK  tarafından akredite edilmektedir. Denetlenen okullar da, eğitim kalitesinin  artmasını sağlamaktadır. Bu nedenle gidilecek dil okulunun British Council tarafından onaylı olması önemlidir.

İngiltere’de dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirlerin başında Londra gelir. Hem ulaşımın rahat olması hem de ekonomik eğitim ve konaklama seçenekleri ile İngiltere’nin güneyinde bulunan sahil kentleri de tercih edilen şehirlerdendir.  İngiltere’deki dil okulu sayısının fazla olması nedeniyle,  bu ülkede her bütçeye uygun dil okulu seçenekleri sunmak mümkündür.

İngiltere’de öğrenci vizesi alabilmek için minimum haftada 15 saatlik (20 derslik)  bir programa katılma zorunluluğu vardır. Daha fazla ders almak isteyenler, haftada 25 ya da 30 ders olan programları tercih edebilirler. Ayrıca birebir ingilizce, iş ingilizcesi ve sınavlara hazırlık programları  gibi amaca yönelik sınıflar da okulların büyük çoğunluğunda açılmaktadır. Genel ingilizce programları için herhangi bir dil seviyesi beklenmez iken; iş ingilizcesi, sınavlara hazırlık gibi programlarda belirli seviyede ingilizce şartı aranmaktadır. Bu da gidilecek okula ve programa göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere’de en çok tercih edilen konaklama şekli, okulların sunduğu aile yanı konaklamalarıdır. Alternatif olarak ise yurt konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı ve yurt tercih etmeyen öğrenciler için, paylaşımlı öğrenci evleri de sunulan diğer seçenekler arasında yer alır.

İngiltere’de resmi temsilcisi olduğumuz  okulları ve fiyatlarını öğrenmek,  tüm sormak istedikleriniz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (1)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP