Güney Afrika'da Dil Eğitimi

Güney Afrika, İngiltere’nin en eski sömürgelerinden olan, Afrika’nın en güneyinde kalan bir ülkedir.

11 farklı dil konuşulan Güney Afrika’da en çok konuşulan dillerden biri İngilizce’dir  ve İngilizce dil eğitimi alınabilecek uluslararası dil okulları bulunmaktadır. İngilizce dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirlerinde başında Güney Afrika’nın en fazla nüfusa sahip ikinci şehri olan Cape Town gelir. Farklı kültürleri bir arada bulunduran Güney Afrika dünyanın birçok yerinden öğrenci almaktadır. Cape Town caddelerinde her kültürden, inançtan insan görmek mümkündür. Kentin büyük bir bölümünü de Müslümanlar oluşturmaktadır.

Cape Town’da nüfusun fazla olmasına karşın ulaşım çok kolay ve de ucuzdur. Ulaşım ile beraber diğer imkanların ucuz olması nedeniyle bu ülkede dil eğitimi alan öğrenciler ekonomik yaşam giderleri ile eğitimlerini tamamlarlar.

Ilıman bir iklime sahip olan Cape Town’da yaz mevsimi Aralık – Mart aylarında, kış mevsimi ise Haziran – Ağustos aylarında yaşanır.

Türk vatandaşları 1 aya kadar Güney Afrika’da kalabilir. Türkiye ile aynı saat diliminde bulunduğu için dil eğitimine giden öğrenciler, Türkiye’deki yakınları ile çok rahat iletişim kurabilir.

Güney Afrika’da 30 günden daha az bir süre kalmak isteyen öğrenciler için vize gerekli değildir ancak ülkeye vardıklarında ziyaretçiler için “Geçici Oturma İzni” verilir. 30 günden daha uzun süre kalacak olanların Güney Afrika vizesi alması gerekir. Güney Afrika vize başvuruları Ankara’daki Güney Afrika Konsolosluğu’na yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP