Dubai'de İngilizce Dil Eğitimi

Dubai Birleşik Arap Emirliği (BAE) ne bağlı 7 emirlikten biridir. Yüzölçümü ve nüfusu bakımından BAE’nin en büyük ikinci emirliğidir. İki milyon nüfusa sahip olan ülke  1969 yılına kadar bir liman kentiyken  bulunan petrol yataklarından sonra hızla gelişip büyümüştür. Ekonomisinin sadece %7 si petrol geliri olan ülke bölgenin ve dünyanın sayılı finans ve ticaret merkezlerinden biri olmayı başarmıştır

Dubai’nin dünyanın en güvenli kentlerinden biri olması, % 85’i bulan kozmopolit yapısı, dünyaca ünlü gökdelenleri, alışveriş merkezleri , yapay adacıkları içinde barındırması,  ulaşım olanaklarının geniş olması son yıllarda kente olan ilgiyi artırmıştır.

Dubai de iş, eğitim,ticaret ve turizm sektörlerinde İngilizcenin  ağırlıklı kullanılan bir  dil olması,  12 hafta ve üzeri eğitim alan öğrencilere çalışma imkanı tanıması ve rahat vize alınabiliyor olması son yıllarda öğrencilerin Dubai dil okullarını tercih etme sebeplerinin başında gelmektedir. Mevsimsel olarak özellikle Ekim ve Nisan ayları arasında Dubai de eğitim almak en çok tercih edilen zaman aralığıdır.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP