Başvuru Süreci

Yurtdışı Dil Okulları Başvuru Süreci

Yurt dışında dil eğitimi almak istediğinizde karşınıza bir çok ülke ve yüzlerce dil okulu seçeneği çıkmaktadır. Kişiye en uygun ülke ve okul belirlenmesinde alanında uzmanlaşmış bir kurum ve danışmana ihtiyaç duyulmaktadır. EduFix International olarak size en uygun olan araştırmayı yapmak ve doğru yönlendirmek ilk önceliğimizdir.

Size Uygun Yurtdışı Dil Okulları Seçimi

Her bir başvuru sahibinin farklı bir amacı, farklı bütçe yapısının olduğu  dikkate  alındığında kişiye özel ve doğru bir  seçimin yapılması bir zorunluluktur.

Size en uygun ülke ve şehir, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun yurtdışı dil okulları seçeneklerini, amaçlarınıza uygun programı ve beklentilerinize uygun konaklama seçeneğini sizinle birlikte belirlemek hedefleriniz doğrultusunda iyi bir eğitim almanın ve almış olduğunuz hizmetten memnun kalmanızın en belirleyici detaylarıdır. EduFix International olarak bu detayların bilincinde  ve sorumluluğunda bir danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Tercih Edilen Yurtdışı Dil Okuluna Başvuru

Bu aşamada; yurt dışında dil okulu programının süresi, konaklama içeriği, karşılama hizmetinin istenip istenmediği gibi  detaylar  belirlendikten sonra ilgili okul ile iletişime geçilerek program sözleşmesi imzalanır, tercih edilen okul için ön kayıt ücreti yatırılır ve vize için gerekli olan evrak listesi hazırlanmaya başlar.

Pasaport ve Vize Süreci

Eğer henüz pasaportunuz hazır değilse, pasaport çıkarabilmeniz için gerekli bilgiler sizinle paylaşılır ve en kısa sürede pasaport başvurusu yapılması sağlanır. Pasaportunuz hazır olduktan sonra vize aşamasına geçilir. Sorunsuz bir vize aşaması için yapılması gereken danışmanlarınızın tavsiyelerini dikkate almak ve istenen evrakları eksiksiz bir şekilde  hazırlamaktır. Vize yurt dışında dil eğitimi sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli  süreçlerin başında gelir. Bir çok öğrenci yanlış yönlendirmeler ya da tecrübesizlik sebebiyle yurt dışında almak istedikleri eğitim hayallerini gerçekleştirememektedir. Vize prosedürü ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

Eğitim Ücretinin Yatırılması

Vize onaylandıktan sonra eğitim, konaklama, hava alanı karşılama ücretleri ilgili okulun hesabına yatırılır. Ücret okulun hesabına yatırılmadan konaklama, havalimanı karşılama ve eğitim hizmetinden faydalanılamamaktadır. Bazı ülkelerde eğitim ücreti vize başvurusunda önce yapılmak ve dekontu ilgili ülke konsolosluklarına vize aşamasında sunulmak zorundadır.

 Uçak Bileti ve Seyehat Sağlık Sigortası Süreci

Okul ücretide transfer edildikten  sonra eğitim başlangıç tarihine ve sizin planlarınıza uygun bir şekilde uçak bileti temin edilir. Gidilecek ülkenin kurallarına göre gerekli seyahat ve sağlık sigortası yapılarak poliçesi size teslim edilir.

Yolculuk ve Eğitim Süreci

Eğitim alacağınız ülkeye giriş için gerekli evraklar, talep edilmişse hava alanı karşılama hizmetinin onayı ve konaklama detayı size teslim edilerek uçuş ve eğitimin ilk günlerinde dikkat etmeniz gereken detaylar ve her bir okulun önceden belirttiği diğer genel işlemler hakkında son hatırlatmalar yapılır ve bilgi verilir.

Yurt dışında bulunduğunuz eğitim sürecinde dilediğiniz zaman danışmanlarımız ile iletişime geçerek her türlü bilgi ve desteği almaya devam edebilirsiniz. Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP