Avustralya'da Dil Eğitimi

Avustralya, güney yarım kürede yer alan gelişmiş bir ülkedir. Başkenti Canberra, en büyük şehri ise Sydney’dir. Avustralya’daki dil okulları da Sydney, Melbourne ve Brisbane gibi büyük şehirlerde yoğunlaşmıştır.

Öğrencilerin eğitim gördükleri süre içerisinde part time çalışma izinleri vardır. Bu nedenle çalışmayı düşünen öğrenciler,  ekonomi ve nüfus açısından Avustralya’nın en gelişmiş şehri olan Sydney’i, ilk tercihleri arasına eklerler. Melbourne şehri Sydney’den daha küçük, sakin bir şehirdir ve birçok sanatsal – kültürel etkinliğin merkezi halindedir.  Halk arasında “Avustralya’nın kültür başkenti” olarak da adlandırılır.

Avustralya’da hem dil okullarının kaliteli olması hem de yaşam masraflarının diğer ülkelere oranla düşük olması sebebiyle, bu ülkenin eğitim için tercih edilmesindeki en önemli etkenlerdir.

Avustralya’daki dil okullarında eğitim alan öğrencilerin çoğunluğu, dil eğitimlerini sertifika, diploma, yüksek lisans gibi akademik programlarla birleştirmektedir.

Avustralya’daki bir dil eğitim kurumuna en az 12 hafta süreyle kayıt olan  her öğrencinin dil eğitimi alırken haftada 20 saat part time çalışma hakkı vardır ve Avustralya’da hizmet sektöründeki saatlik ücretler de çok yüksektir. Dil eğitiminden kalan zamanlarda çalışan öğrenciler İngilizce pratik yapma imkanı bulur. Dil eğitimini tamamlayan öğrenciler, Avustralya’da kalarak çalışmaya devam edemezler. 1 yıl çalışma hakkı kazanabilmek için en az 2 yıllık bir master programı ya da 2 yıllık bir ön lisans programı bitirmek gereklidir. 2 yıldan daha az süreli olan 1 yıl süren master ya da sertifika programları sonrasında çalışma izni verilmemektedir.

1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle, Avustralya vizesinde önemli bazı değişiklikler olmuştur ve yeni uygulamaya göre öğrenciler hangi programa giderlerse gitsinler tek tip vize olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP