Amerika'da Dil Eğitimi

Amerika, sunduğu kaliteli eğitim ile  her bütçe ve beklentiye cevap verebilecek imkanlar sunar. Bu nedenle yurt dışında eğitim düşünen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alır.

Amerika’da ingilizcenin en çok tercih edilen aksanlarından olan, Amerikan ingilizcesi ile ingilizce öğrenme şansınız olur. Amerika’nın bütün bölge ve eyaletlerinde dil okulları vardır. Hareketli ve büyük bir şehirde eğitim almak isteyen öğrencilerin yanı sıra, yaşam giderlerini düşünerek küçük kasaba ve şehirlerde eğitim almayı tercih eden öğrencilerin sayısı da az değildir.  Ülkemizde de olduğu gibi küçük şehirler büyük şehirlere oranla daha uygundur.

Amerika’da diğer ülkelerde de olduğu gibi, dil eğitimleri daha çok özel dil okullarında verilmektedir ancak bir çok eyalette üniversiteler tarafından sunulan dil eğitimi programları da vardır. Her iki şekilde de, dil eğitimi almak için herhangi bir şart aranmaz. Sadece bazı üniversitelerde dil eğitimi için özel başlangıç tarihleri olur. Gideceğiniz dil okulunda farklı ders seçenekleri sunulur. İngilizce eğitimi alacak öğrencilerin katılacağı programın saati haftalık minimum 20 ders ve üzeri olmalıdır.

Çalışma izni, Amerika’ya dil eğitimi için giden öğrenciler için yoktur. Lisans, yüksek lisans ya da doktora yapan öğrencilerin ise haftada 20 saat çalışma hakkı vardır.

Lisans ya da yüksek lisans eğitimi için de Amerika’da dil eğitimi diğer bir tercih sebebidir. Amerika’da dil eğitimi aldıktan sonra, bir çok üniversiteye TOEFL skoru olmadan girme şansını elde edebilirsiniz.

Bir çok ülkede olduğu gibi, aile yanı konaklama ekonomik olmasından dolayı Amerika’da da en çok tercih edilen konaklama çeşididir.

Büyük şehirlerde aileler ve okul arasındaki mesafe, küçük şehirlerdeki mesafeye oranla daha fazla olacaktır. Bu nedenle aile yanı konaklamaya göre okula yakın olacak ancak daha pahalı olabilecek yurt seçenekleri de tercihler arasındadır.

Yüksek sağlık masrafları nedeniyle,  Amerika, dünyanın en pahalı sağlık sistemlerinden birine sahiptir. Bu nedenle yola çıkmada önce mutlaka seyahat ve sağlık sigortası yaptırılmalıdır.

Amerika vizesi,  şahsi başvuru ile yapılır ve vize memurlarıyla mülakat yapılması zorunluluğu vardır. Sunulan evrakların yanı sıra, vize memurunun soracağı sorulara verilecek yanıtlar, vizenin gidişatını büyük ölçüde etkilemektedir. EduFix International olarak, vize görüşmesine gidecek tüm öğrencilerimizle ön mülakat yaparak kendilerini nasıl ifade edebilecekleri noktasında destek vermekteyiz.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP