Almanya'da Dil Eğitimi

Almanya, kaliteli eğitimiyle öğrencilere cazip imkanlar sunan bir ülkedir. Türkiye ve Almanya arasındaki ticari ilişkiler nedeniyle, Almanca çok fazla öğrenci tarafından tercih edilir. Dil eğitimi için genelde tercih edilen şehirler; Frankfurt, Düsseldorf, Berlin ve Münih’tir.

Almanya’daki dil okulları her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapar. Bu nedenle okullar kendilerini oldukça geliştirmişlerdir. Dil kursları özel ve üniversite bünyesinde olmak üzere ikiye ayrılır. Bazı üniversitelerin kendi bünyesindeki dil kursları üniversite eğitimine yönelik hizmet verir. 90 güne kadar süren kurslar için turist vizesi ile eğitim almak mümkündür ancak 90 günden daha uzun süreli programlar için öğrenci vizesi gerekir. Dil eğitimi vizesi ile giden öğrenciler vizeyi daha sonra, gidecekleri üniversiteden kabul aldıkları takdirde, öğrenci vizesine dönüştürebilirler.

Dil kursuna giden öğrencilerin yasal çalışma izinleri yoktur ancak üniversite eğitimi alan öğrencilere yıllık 90 gün tam ya da 180 yarım gün çalışma izni verilir.

Almanya’da dil okuluna giden öğrenciler konaklama açısından şanslılardır çünkü öğrenci yurtları bu ülkede çok yaygındır. Bu nedenle her bütçeye uygun olabilecek konaklama seçenekleri bulmak mümkündür. Diğer ülkelere oranla da en ucuz yaşam maliyeti Almanya’dır.  Genel olarak ucuz olmasına karşın, ulaşım pahalıdır. Bu nedenle Almanya’daki öğrenciler ekonomik olduğu için bisiklet kiralamayı ya da satın almayı tercih ederler.

Almanya, Schengen’e üye olan ülkeler arasındadır.  Yeşil pasaporta sahip öğrenciler Almanya’da 90 güne kadar vizesiz kalma hakkına sahiptirler ancak 90 günden daha fazla kalacak öğrencilerin vize alması gerekir.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP