Yurtdışı Sertifika

Yurtdışında alınacak olan bir eğitim ya da sertifika meslek hayatında kişilere çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Kariyer hedefleyen kişiler için sertifika programlarına katılabilmek, üniversitelere kayıt yaptırmaktan çok daha kolaydır.

Farklı bir meslekte ilerlemek isteyen kişiler için ya da kendi alanında uygulamalı eğitimler ile birlikte daha iyi bir kariyer hedefleyen kişiler için tercih edilmektedir. Ülkemizde yurt dışı eğitimlerinde en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesi Kanada’dır. Çünkü Kanada hem eğitim alanında çok fazla ilerlemiş hem de iş imkanı bakımından oldukça fazla gelişmiş olan bir ülkedir.

Kanada’da Sertifika Ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

Yurt dışı eğitimleri kişilerin kariyer alanında daha hızlı ilerleyebilmeleri açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Kanada’da alınacak olan sertifika ve diplomalar pek çok ülkede kabul edilmektedir.

  • Eğitim konusunda çok fazla ilerlemiş bir ülke olmasının yanı sıra iş imkanı sunan bir ülke olması nedeni ile çok fazla tercih edilmektedir.
  • Kanada’da sertifika programlarına katılmanın bir diğer avantajı da öğrencilerin ücretli staj imkanına sahip olabilmesidir.
  • Öğrenciler diploma programı boyunca en ünlü firmaların üst düzey yöneticilerinin hazırlamış olduğu seminerlere katılma imkanına sahip olmaktadırlar.

Kanada’da Sertifika Ve Diploma Programlarının İçerikleri Ve Şartları

Kanada’da sertifika ve diploma programlarına katılabilmek için İngilizce yeterlilik belgesine sahip olunması istenmektedir. En az 18 yaşında olma şartı aranmaktadır. Başvuru yapabilmek için bir niyet mektubu yazılması gerekir ve daha sonra Skype üzerinden yapılacak olan görüşmenin olumlu sonuçlanması gereklidir.
Programların süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Kanada’da sertifika eğitimleri genel olarak özel kolejler tarafından verilmektedir. Özel kolejlerde her türlü alanda sertifika programları bulunmaktadır. Kişiler kendi ihtiyaçları doğrultusunda programları inceleyebilir ve almak istedikleri sertifika programına karar verebilirler.

Kanada’da Sertifika Ve Diploma Programlarına Katılmak İçin Alınacak Vize

Kanada’da sertifika ve diploma programlarına katılmak isteyen öğrenciler için vize seçenekleri farklılıklar gösterebilir. Vize süresi alınacak olan programa göre belirlenmelidir. Çünkü Kanada vizesi almak en zor olan vize seçeneklerinden bir tanesidir. Üstelik eğitimin uzaması gibi bir durumda uzatılabilir vize alabilmek pek kolay değildir. Bu nedenle kurs süresi doğru şekilde araştırılmalı ve vize buna göre alınmalıdır.

Eğitim Sonrası Vatandaşlık İmkanı

Kanada, pek çok kişinin yaşamak istediği bir ülkedir. Dünya üzerinde yaşanılası birinci ülke olan Kanada’da yaşam şartları oldukça iyidir. Kanadalılar, yabancılara karşı da misafirperverdirler. Kanada’da 2 senelik bir eğitim aldıktan sonra ve yeterli İngilizce seviyesine sahip olduktan sonra vatandaşlık hakkı elde edebilirsiniz.
Kanada’da eğitim odaklı göçmenlik fırsatınız da bulunmaktadır. 2 senelik eğitim alan önlisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ya da bunun yanı sıra 2 yıllık mesleki eğitim veren sertifika programları olabilir.

Kanada’da Konaklama

Kanada’da da eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin pek çoğu aile yanı konaklama seçeneğini tercih etmektedir. Aile yanı konaklamalarda bazen tek kişilik ve bazen de çift kişilik odalar bulunur. Yarım pansiyon olduğu için hem sabah kahvaltısı hem de akşam yemeği aile tarafından verilmektedir. Bazı evlerde banyo ortak olarak kullanılmaktadır. Bazı evlerde ise öğrencinin banyosu yalnızca kendisine özeldir. Aile kimi zaman çocukların bulunduğu standart bir aile olabilirken kimi zaman da emekli olmuş olan kişilerin yaşadığı bir aile olabilir. Sürekli İngilizce konuşularak pratik yapılması da aile yanı konaklama tercih etmenin avantajları arasında yer almaktadır.

 
Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (0)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP