Yurtdışı Master

NEDEN YURTDIŞINDA MASTER?  

-Yüksek Kalitede Eğitim: Dünya standartlarında eğitim alarak, heryerde geçerli bir diplomaya sahip olabilirsiniz. 

-Çalışma imkanı: Eğitim alınan ülkede eğitim esnasında iş bulma ve staj yapma imkanı bulunabilmektedir. Özellikle Avrupa’da pek çok ülkede master öğrencileri hafta içi yarım gün, tatil günlerinde ise tam gün olarak çalışma hakkına sahip olmaktadırlar.  
-Maliyetler: Yurtdışında alacağınız eğitim toplam  gider maliyeti olarak düşünüldüğünde, Türkiye’de bir vakıf üniversitesinde eğitim almaktan çok da farklı olmamaktadır. Hatta bazı ülkelerde eğitim Türkiye’de ki eğitim ve yaşam maliyetlerinden de uyguna gelmektedir. Yurtdışında Master eğitiminin 1 yıllık eğitim, konaklama ve yaşam giderlerinin toplamı ortalama 35.000 TL’den başlamaktadır.
-Daha Kısa Sürede Dil Yeterliliği: Yurtdışında master eğitimi almak isteyen öğrencilerin dil yeterlilikleri olmaması durumunda pek çok ülkenin Pathway – İngilizce hazırlık programları sunmasıyla üniversitelere rahat geçiş yapmalarına da imkan sağlayarak en önemli engelin aşılabilir olması çok önemlidir. Alınan eğitimin sonunda iş hayatında karşımıza çıkan en önemli engellerden biri olan dil yeterlilik sorunu  en kısa ve hızlı şekilde giderilmektedir. 

-Farklı Kültürleri tanıma: Dünyanın farklı eğitim sistemlerine adapte olarak, interaktif bir şekilde pek çok ülke arasından seçilen çok kültürlü bir ortamda eğitim görerek başka kültürleri ve yaşam tarzlarını tanıma deneyimi elde etmek, farklı vizyon sahibi olmak, gerek ileride yapacağınız iş olsun, gerek içinde bulunacağınız insan ilişkileri olsun, size pek çok yönden farklı bakış açısı kazanmanızı sağlayacaktır. 

-Diploma Tanınırlığı: Alacağınız uluslararası diploma ile gerek Türkiye’de, gerekse  Avrupa Birliği ve dünya ülkelerinin çoğunda tanınırlık sorunu yaşamazsınız. 

-İyi bir iş, iyi bir kariyer imkanı: Eğitiminize yabancı bir ülkede devam etmek mezuniyetten sonra iş bulma sürecinizin kısalmasında büyük rol oynamaktadır. Çoğu işveren yurtdışında eğitim almış, global bakış açısına sahip olmuş, çok kültürlü ortamlarda bulunmuş, İngilizcesi üst seviyede hatta ikinci bir yabancı dil bilgisine sahip yeni mezunlara daha çok iş imkanı sağlamaktadır. 

-Yüksek Kazanç İmkanı: Öğrenciler, aldıkları kaliteli eğitim sonrasında liderlik becerilerine, yabancı dil yeterliliğine, öngörü ve problem çözme yeteneğine sahip olur. Böylelikle hem uluslararası şirketlerde hem de kendi ülkelerinde daha çok iş ve daha yüksek maaş elde etme imkanı bulurlar.

YURTDIŞINDA MASTER SÜRESİ

Master eğitimleri sonunda MA, MSc, MBA gibi dereceler alacaksınız. Master programları çoğu ülkede 2 yıl, bazı ülkelerde de 1 yıl sürmektedir.  1 yıllık master programları İngiltere ve İrlanda’da çoğunlukta olmakla beraber, bazı Avrupa işletme okullarında da 1 yıllık master programları bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç


YAPILAN YORUMLAR (166)
BİLGİ İSTEK FORMU WHATSAPP